Excel 2016 - Power Pivot - Wstęp

Rozwiń wszystko|Zwiń wszystko

Kurs: Excel 2016 - Power Pivot

Dodatek Microsoft Excel PowerPivot oddaje w ręce użytkownika całą gamę funkcji usprawniających analizę dużych, połączonych baz danych, które będą przedstawiane kursantom w trakcie szkolenia na realnych przykładach. Zgłębiany będzie proces od importowania i dostosowywania danych, przez wykonywanie na nich obliczeń z użyciem języka DAX do utworzenia raportu.


Model danych

Łączenie ze sobą danych z różnych źródeł, takich jak pliki Excela, bazy danych SQL Server czy danych eksportowanych z oprogramowania SAP daje możliwość analizowania danych w sposób znacznie wygodniejszy niż wykorzystując samego tylko Excela. W widoku diagramu możemy intuicyjnie i graficznie tworzyć i edytować powiązania między tabelami.


Tabele przestawne

Narzędzie tabel przestawnych wbudowane w Excela już samo w sobie pozwala na nieskomplikowane tworzenie rozbudowanych raportów, analiz i zestawień. Korzystanie z bardziej zaawansowanych opcji daje jeszcze więcej możliwości ale wykorzystanie dodatku PowerPivot pozwoli na radykalne usprawnienie pracy oraz tworzenie tabel i wykresów przestawnych opartych na bardziej rozbudowanych bazach danych.


Dodatki Power

Wykorzystuj możliwości PowerPivota we współpracy z innymi dodatkami Power. Power Query pozwala na precyzyjne importowanie danych z różnych źródeł i przygotowanie ich do dalszej analizy. Power View służy do przedstawiania danych na rozbudowanych wizualizacjach. Power Map pozwala na obrazowanie danych na mapie świata, jak również na niestandardowych mapach użytkownika. Power BI łączy w sobie funkcjonalność pozostałych dodatków i pozwala wyjść poza środowisko Excela.

18 filmów

Czas trwania: 03:22:11

Pliki

  • szablony-i-bazy.zip

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.