Excel Podstawy VBA - Rejestrowanie makr

Rozwiń wszystko|Zwiń wszystko

Kurs: Excel Podstawy VBA

VBA jest językiem programowania przystępnym dla wszystkich osób. Analitycy finansowi, Pracownicy działu księgowości, czy też Statystycy nie wyobrażają sobie pracy bez tego narzędzia. Dzięki VBA można zbudować funkcje użytkownika, które nie są zdefiniowane w programie. Budując makra i przypisując je do przycisków można spowodować, że wykonywanie tych samych, często żmudnych, czynności ograniczy się do naciśnięcia przycisku.

Rejestrowanie makr

Dzięki wbudowanemu rejestratorowi makr użytkownik może tworzyć proste makra nie znając języka VBA, dzięki temu często wykonywane operacje w Excelu można znacznie zautomatyzować i przyspieszyć. Jeśli często wykonujesz te same, żmudne czynności, które zajmują Ci dużo cennego czasu, to makra są właśnie dla Ciebie ;)

Instrukcje VBA

Instrukcje VBA takie jak IF, pętla FOR, WHILE, czy też instrukcja SELECT CASE umożliwiają pisanie makr znacznie ułatwiających pracę z programem. Można na przykład w szybki sposób stworzyć makro importujące we wskazane miejsce aktualne kursy walut, czy też podzielić dane w jednym zbiorczym arkuszu, na mniejsze arkusze bądź skoroszyty z tematycznie ze sobą związanymi danymi.

Tworzenie formularzy

Tworząc formularze mamy do dyspozycji szereg kontrolek dzięki którym możemy w łatwy sposób komunikować się z użytkownikami aplikacji. Możemy tworzyć interfejsy dla użytkownika, a dodając obsługę zdarzeń wykonywać jego polecenia. Zaprojektuj formularz, wstaw przyciski, listy rozwijane, pola wyboru, dodaj obsługę zdarzeń, logikę programu i utwórz swój pierwszy interaktywny formularz w Excelu.

41 filmów

Czas trwania: 07:23:16

Pliki

  • excel-podstawy-vba-pliki_VNkMvxH.zip

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.