Excel Średnio zaawansowany 2013 - Wstęp

Kurs: Excel Średnio zaawansowany 2013

Szkolenie stanowi kontynuacje szkolenia Microsoft Excel Podstawowy. Jest przeznaczone szczególnie dla osób, które znają już podstawy obsługi programu Excel, chcących utrwalić swoją wiedzę oraz nauczyć się sprawnych narzędzi do analizowania i tworzenia zestawień. Na zajęciach przedstawiany jest przegląd najistotniejszych funkcji Excela, a także narzędzi związanych z bardziej efektywną pracą.

Praca z funkcjami

Funkcje logiczne są jednymi z ciekawszych i bardziej pożytecznych funkcji Excela. Za ich pomocą można sprawdzać wartości w wybranych komórkach i w zależności od wyniku funkcje będą zwracać odpowiednie komunikaty. W praktyce wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad stosowania tych funkcji, aby Excel sam za nas podejmował decyzje.

Formatowanie warunkowe

Formatowanie warunkowe jest narzędziem programu Excel, które pozwala na formatowanie komórek zgodnie z warunkami określonymi przez użytkownika. Formatowanie warunkowe umożliwia prezentację danych numerycznych przy użyciu różnych kolorów, zestawów ikon, czy też pasków danych. Można na przykład cieniować dane zależnie od tego, czy wartość jest większa, równa czy mniejsza niż zero.

Sortowanie i filtrowanie

Sortowanie i filtrowanie danych jest istotnym narzędziem analizy danych. Niejednokrotnie mamy potrzebę uporządkowania nazwisk w kolejności alfabetycznej, posortowania określonych wartości liczbowych od najwyższych do najniższych, lub wybrania interesujących nas informacji. Sortowanie i filtrowanie pozwala szybko wyświetlić dane w sposób, który ułatwia lepsze ich zrozumienie, organizowanie oraz podejmowanie bardziej efektywnych decyzji.

Wykresy

Wykresy umożliwiają przedstawienie danych numerycznych w formie graficznej, ułatwiając lepsze ich zrozumienie. Możemy wstawiać wykresy kolumnowe, słupkowe kołowe i wiele innych, a także łączyć różne typy wykresów tworząc wykresy kombinowane.

24 filmy

Czas trwania: 04:20:19

Pliki

  • excel-sredniozaawansowany-pliki.zip

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.