Excel Zaawansowany 2013 - Zadanie powtórzeniowe

Kurs: Excel Zaawansowany 2013

Szkolenie zostało stworzone z myślą o osobach pracujących z programem Excel na co dzień. Jest to również kontynuacja kursu Excel Średniozaawansowany. Podczas szkolenia wykorzystywane są zaawansowane narzędzia operujące na dużych zestawieniach danych. Uczestnik szkolenia nauczy się jak sprawnie posługiwać się narzędziami Excela, które znacznie przyspieszą i zautomatyzują jego prace z programem.

Tabele przestawne

Tabela przestawna jest narzędziem Excela pozwalającym przedstawić duże zbiory danych w formie kompaktowych zestawień znacznie ułatwiających analizę. Przestawiając kolumny i wiersze oraz zmieniając układ tabeli można przedstawić te same dane na wiele różnych sposobów, wstawiając pola i formuły obliczeniowe mamy możliwość budowania formuł i podsumowań niedostępnych w standardowych funkcjach tabel przestawnych.

Solver

Solver jest dodatkiem do programu Excel domyślnie instalowanym z aplikacją. Dzięki temu dodatkowi mamy możliwość przewidywania interesujących nas wartości. Dodatkowo możemy wprowadzać ograniczenia i poszukiwać najbardziej optymalnego wyniku. Użytkownik może określić, które komórki mają być zmieniane tak aby uzyskać żądany wynik w komórce celu.

Makra

Makra są zbiorem instrukcji, które automatyzują te same powtarzające się zadania, jest to pewnego rodzaju algorytm postępowania dla Excela. Po uruchomieniu makra Excel wykonuje poszczególne czynności w kolejności w jakiej zostały one zawarte w tym makrze. Pozwala to na znaczne uproszczenie i przyspieszenie wielu prac.

38 filmów

Czas trwania: 08:52:19

Pliki

  • excel-zaawansowany.zip

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.