Java - Podstawy - Wstęp

Rozwiń wszystko|Zwiń wszystko

Kurs: Java - Podstawy

Poznaj język Java! Zyskaj cenne i poszukiwane na rynku pracy umiejętności. Celem kursu jest teoretyczne jak i praktyczne poznanie zagadnień związanych z programowaniem w języku Java. W czasie kursu zostaną przedstawione zagadnienia związane z programowaniem obiektowym z użyciem konstrukcji Javy poparte dużą ilością przykładów. Kurs omawia wszystkie słowa kluczowe języka oraz pokazuje ich zastosowanie.

IDE

Netbeans i Eclipse są jednymi z najbardziej znanych środowisk programistycznych dla języka Java. Samo środowisko jest doskonałym przykładem na to jakie programy mogą być tworzone w tym języku. Dzięki wbudowanej obsłudze wtyczek istnieje możliwość poszerzenia jego funkcjonalności o nowe mechanizmy, takie jak sprawdzanie jakości kodu czy obsługę nowych frameworków. Na kursie poznasz praktyczne porady jak wykorzystać to IDE do szybkiego oraz czytelnego pisania kodu.

Optymalizacja kodu

Poprawne działanie programu to czasem za mało. Tworzony kod powinien być czytelny, zrozumiały a przede wszystkim szybki. Kurs daje możliwość zapoznania się z technikami optymalizacji kodu aplikacji oraz wyszukiwanie tzw. „wąskich gardeł” programu. Dzięki temu programista wie, na której części programu powinien skupić swoje wysiłki w celu poprawienia np. szybkości działania programu. Dzięki dokładnemu profilowaniu istnieje możliwość określenia jak program będzie się zachowywał podczas przetwarzania dużej ilość danych. Informacje takie często skutkują przebudowaniem kluczowych części programu z wykorzystaniem bardzie odpowiednich algorytmów.

99 filmów

Czas trwania: 21:33:55

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.