Outlook 2010 - Nawigacja po programie

Dołącz do chcesieuczyc.pl aby oglądać ten film.

Rejestracja
Masz już konto zaloguj się
Rozwiń wszystko|Zwiń wszystko

Kurs: Outlook 2010

W praktyce zawodowej bardzo często spotykamy się z koniecznością komunikowania ze współpracownikami za pomocą poczty elektronicznej. W dobie zaawansowanych technik komputerowych, naturalnym odruchem wydaje się zwrócenie w kierunku programów komunikacyjnych. Niewątpliwym liderem wśród uniwersalnych narzędzi do zarządzania pocztą e-mail, kalendarzami, kontaktami oraz innymi informacjami osobistymi i zespołowymi jest program Microsoft Outlook. Aplikacje tego typu przeobraziły się z prostych programów do obsługi poczty elektronicznej w wysoko wydajne programy ułatwiające użytkownikom zarządzanie ich czasem i informacjami. Umożliwiły łączenie się ponad granicami państw, pozwalając im jednocześnie zachować bezpieczeństwo i kontrolę. Poniższe szkolenie wprowadzi Państwa w tajniki zarządzania wiadomościami e-mail oraz w znacznym stopniu ułatwi organizowanie własnego czasu.

Reguły i alerty

Każdy z nas codziennie otrzymuje dziesiątki wiadomości email. Czasami trudno rozróżnić, które wiadomości są ważne, a które mniej. Outlook pozwala nam tworzyć reguły dzięki, którym przychodzące wiadomości będą w odpowiedni sposób wyróżniane i zapisywane w odpowiednich folderach. Możemy także automatycznie uruchamiać alerty przypominające lub wyświetlać je stosownie do potrzeb

Książka adresowa

Program Microsoft Outlook pomaga zorganizować kontakty w funkcjonalne grupy. Dzięki temu wysyłanie wiadomości i organizowanie spotkań staje się dużo prostsze. Do każdego kontaktu można również dodać graficzną wizytówkę przez co kontakt staje się bardziej przejrzysty i czytelny. Kontakty można także organizować w listy dystrybucyjne. Pozwala to na szybkie wysyłanie wiadomości do określonej grupy osób.

Kalendarze

W programie Outlook można rezerwować pozycje kalendarza na terminy, spotkania lub zdarzenia. Wybór zależy od pozostałych uczestników oraz od sposobu, w jaki pozycja ma być wyświetlana w kalendarzu. Można także tworzyć pozycje cykliczne. Dzięki temu wydarzenia mogą się powtarzać wielokrotnie. Podczas tworzenia dowolnego typu pozycji kalendarza automatycznie jest także ustawiane przypomnienie.

Zadania

Zadania pozwalają użytkownikowi lepiej zarządzać wiadomościami z flagami monitującymi, terminami czy też pozycjami kalendarza. Program Outlook pozwala też na wysyłanie raportów o stanie zadania oraz kategoryzowanie zadań przy użyciu kolorów. Dzięki temu zawsze mamy pod ręką listę aktualnych zadań do wykonania.

35 filmów

Czas trwania: 02:54:41

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.