PowerPoint 2013 - Wstęp

Dołącz do chcesieuczyc.pl aby oglądać ten film.

Rejestracja
Masz już konto zaloguj się
Rozwiń wszystko|Zwiń wszystko

Kurs: PowerPoint 2013

Celem szkolenia jest nabycie umiejętności codziennego wykorzystywania programu Microsoft PowerPoint do tworzenia prezentacji. Uczestnik szkolenia nauczy się dobrych technik prezentacji oraz metod wykorzystywanych w tworzeniu profesjonalnych wystąpień.

Przejścia i Animacje

Przejścia i animacje w programie PowerPoint powodują, że tworzona prezentacja staje się dynamiczniejsza. Uczestnik szkolenia nauczy się jak efektywnie i efektownie wykorzystywać te narzędzia w tworzeniu prezentacji. Można na przykład sprawić, że litery będą efektownie wpadać na ekran, lub można utworzyć grafikę SmartArt z wchodzącymi kolejno grupami tekstu.

SmartArt

Obiekt SmartArt w programie PowerPoint to nic innego jak diagram organizacyjny. Należy pamiętać, że większość osób jest wzrokowcami i każdy obiekt graficzny znacznie bardziej przykuje uwagę widza niż nawet najbardziej wysublimowany tekst. Wstawianie grafiki SmartArt w naszych prezentacjach spowoduje również to, że nasze wystąpienie stanie się dużo bardziej interesujące.

Tabele i wykresy

Program PowerPoint pozwala na umieszczanie w prezentacji zarówno tabel jak i wykresów. Oba elementy mogą być wstawiane zarówno przy użyciu narzędzi dostępnych w samym PowerPoint jak i z innych programów pakietu MS Office. Dzięki temu możemy wklejać gotowe tabele z programów Word i Excel. Z tego ostatniego możemy także przenosić wykresy.

Wzorce i szablony

Szablon jest zbiorem zdefiniowanych opcji, którymi możemy sformatować naszą prezentację. Szablon w programie PowerPoint może na przykład zawierać style czcionek, kolory tła, efekty obiektów układy slajdów i wiele innych. Dzięki temu zmiana stylu prezentacji może zająć kilka sekund. Uczestnik szkolenia nauczy się jak sprawnie posługiwać się tym bardzo istotnym elementem programu Microsoft PowerPoint.

53 filmy

Czas trwania: 08:00:58

Pliki

  • powerpoint-pliki.zip

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.