Prezi Online - Dodawanie łącza internetowego i diagramów

Kurs: Prezi Online

Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.

16 filmów

Czas trwania: 01:38:32

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.

Dodawanie łącza internetowego i diagramów

Wstawianie diagramów odbywa się na tej samej zasadzie co symboli i kształtów, wystarczy kliknąć na Insert, następnie na diagram i wybrać po prostu odpowiedni diagram, który nas interesuje. Oczywiście jest tu kilkanaście, kilkadziesiąt nawet różnych rodzajów tych naszych diagramów, niektóre są większe, niektóre mniejszych rozmiarów, aczkolwiek wybieramy zawsze i tak ten, który nas interesuje, ten który nam się podoba, tutaj nie ma żadnych takich zasad dotyczących tych diagramów, tutaj ogólnie chodzi o to żeby wszystko było czytelne i wszystko żeby było tak jak my chcemy. Jeżeli wybierzemy jakiś diagram, wystarczy nacisnąć na Choose i automatycznie diagram pojawi się na naszym tle. Ja w tym momencie nie będę go wstawiał, kliknę na Zamknij.

Ponieważ chciałbym się skupić jeszcze na jednej rzeczy, czyli na wstawianiu dodatkowych filmów, dodatkowych właściwie nie tyle filmów, co linków do filmów, ponieważ tak jak mówiłem na samym początku naszego kursu, jeśli chodzi o tą wersję internetową Prezi no to niestety tutaj nie ma dokładnie takiej możliwości żeby wstawić bezpośrednio film i żeby on działał, natomiast jest możliwość wstawienia linku. Jeżeli przejdziemy znowu do tej naszej zakładki Insert, mamy tutaj coś takiego jak Youtube video, chodzi oczywiście o nasze linki do Youtuba, jak widać wystarczy przekleić go tutaj, cały adres filmu wraz oczywiście z początkiem, czyli youtube.com, ja oczywiście skopiowałem sobie specjalny link, który będzie pasował do mojej prezentacji, będzie to prezentacja o mieście, więc wkleiłem tutaj link do prezentacji Warszawy Nocą, kliknę na Insert. Jak widać pojawił mi się obraz do tego filmu, oczywiście można go przenosić jak nam się podoba, można go zmniejszać, zwiększać, obracać, wszystko co dotyczy każdego obrazu można także robić z tym filmem. Jeżeli będziemy chcieli go uruchomić, to wystarczy podczas prezentacji nacisnąć na Play i wtedy oczywiście film się uruchomi, póki co nie będę tego robił, póki co go odznaczę, jak widać można także dostawiać filmy, dostawiać diagramy, więc właściwie wszystko to, czego nam potrzeba.