Prezi Online

Dołącz do chcesieuczyc.pl aby oglądać ten film.

Rejestracja
Masz już konto zaloguj się

Kurs: Prezi Online

Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.

16 filmów

Czas trwania: 01:38:32

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.

Odtwarzanie i publikowanie Prezi

Jako że nasza prezentacja jest już praktycznie skończona, możemy ją odtworzyć. Ale póki co jeszcze tego nie róbmy, ponieważ nie mamy tutaj dokończonej jednej rzeczy, czyli naszych ramek. One są w tym momencie praktycznie puste, nie mają żadnych tekstów w środku, więc powpisujmy po prostu jakieś konkretne teksty, Start może zostać, będzie to nasz pierwszy etap, czyli na przykład wyjazd z wioski, następnie w drugiej ramce, tej kwadratowej jest Step 1, Step 1 oznacza oczywiście krok 1, na przykład przejazd przez sąsiednią wioskę. Szukamy następnej ramki, jest ona tutaj. Tutaj nam wcześniej uciekł troszeczkę ten tytuł, dlatego oczywiście ponawiamy go tutaj, wstawiamy go do naszej ramki, no i edytujemy Step 2 jako Krok drugi, Zbliżamy się do miasta. Tutaj złapałem akurat drzewo, ale to oczywiście nie szkodzi, będzie najwyżej odrobinkę przesunięte. Mamy krok 3, oczywiście zmieniamy także nagłówek na Krok 3, no i mamy już Wjazd do stolicy, można troszeczkę powiększyć ten tekst, no i mamy Goal, czyli nasz osiągnięty cel, niech to będzie Cel osiągnięty, no i jesteśmy w Warszawie. Ok. No i tak w tym momencie wygląda nasza prezentacja, do tego musimy jeszcze dodać nasze dwa filmy, które są po lewej stronie, ponieważ je tutaj przesunęliśmy, więc klikam na Edit Path no i dodaje dwa filmy, może być najpierw ten, potem ten, obojętnie w której kolejności. Ten pierwszy który dodałem, czyli ten obraz większy, chcę przesunąć troszeczkę wyżej, prawie na sam początek trasy, zaraz za naszym domem, ostatnim elementem jest ten nasz drugi film i tak niech to pozostanie. Ok, klikam na zrobione czyli na Done. No i teraz będę chciał zaprezentować moją prezentację, klikając na Present po lewej stronie na górze, czyli po prostu wystartowanie z prezentacją.

Przeniesiemy się już do opcji prezentacji, jak widać w ten sposób póki co wygląda moja prezentacja, ponieważ nie przeszedłem tych kolejnych kroków w których są stworzone animacje. Ja w tym momencie sobie cofnę do samego początku tą moją animację, ponieważ mamy tutaj takie możliwości przechodzenia w lewo lub w prawo. No i teraz mając taką sytuację, to jest mój pierwszy jakby slajd, jeśli można to tak nazwać. Możemy tutaj też podgłaszać, przyciszać, czyli po prostu zmieniać głośność naszej prezentacji, tutaj możemy ją przewijać na tym pasku, tutaj mamy opcję autoodtwarzania, czyli Autoplay, jeżeli klikniemy sobie w to Autoplay, to można po prostu włączyć autoodtwarzanie czyli będzie slajd zmienny co 4 sekundy, co 10 lub co 20 sekund, no i tutaj wyłączenie opcji Fullscreen, czyli opcji pełnoekranowej. Jeżeli chodzi o mnie to ja oczywiście będę prezentować to wszystko ręcznie, czyli nie będę włączać tej opcji Autoplay, tylko będę przesuwać sobie strzałkami tutaj, albo na klawiaturze.

Mam w tym momencie tytuł, oczywiście jeżeli kliknę pierwszy raz strzałkę, to pokaże się miejsce w którym za chwilę będzie stworzona nasza animacja, czyli dom i samochód. Kolejnym krokiem będzie przejście do naszego filmu, jak widać kamera się obraca, jest odtwarzany automatycznie film, mogę go przerwać w każdej chwili klikając na strzałkę i przejdę do kolejnego etapu, czyli do Startu w tym przypadku. Następnym etapem jest już pokazanie tej pierwszej wioski, i tutaj była stworzona animacja, dlatego tej wioski póki co nie widać, jeżeli kliknę na strzałkę, to oczywiście ta wioska się pokaże. No i tak oczywiście przechodzę przez kolejne kroki, przez kolejne etapy, jak widać tam gdzie jest stworzona animacja, na początku nie widać tych wszystkich naszych fragmentów tej trasy, dopiero po kliknięciu na strzałkę ta animacja się odtwarza i te nasze elementy wszystkie są pokazywane. No i mamy krok trzeci, i cel osiągnięty. I teraz będzie oczywiście pokazane całe miasto, no i na koniec jest oczywiście dołączony kolejny film, jak widać kamera znowu się obróciła, ponieważ film był obrócony jakby do góry wierzchem. Oczywiście jeżeli teraz kliknę na strzałkę to automatycznie już nic się nie stanie, ponieważ nie mamy już żadnego kolejnego elementu. Więc zamykam w tym momencie tryb pełnoekranowy, czyli klikam na Fullscreen, no i w tym momencie jest już wszystko zatrzymane, czyli moja prezentacja dobiegła końca. Jak widać teraz wszystko jest odwrócone, oczywiście dlatego, ponieważ ten ostatni film był także obrócony jakby odwrotnie od tego wszystkiego co jest tutaj, dlatego jakby pobierane jest ostatnie ustawienie kamery i dlatego to tak właśnie wygląda.

Nasza prezentacja oczywiście może być także udostępniana znajomym lub wszystkim którzy będą właściwie chcieli ją zobaczyć, wystarczy kliknąć na opcję Share w prawym górnym rogu. No i tutaj mamy albo udostępnienie poprzez podanie linku odpowiednim osobom, albo udostępnienie poprzez Facebooka, tutaj akurat jeśli chodzi o Share Prezi, to można dodać po prostu maile znajomych i także generuje się automatycznie ten nasz właśnie link do tego Prezi, no i wtedy możemy oczywiście jakby poprzez wysłanie tego linku, skopiowanie go, możemy się podzielić z innymi osobami także naszą prezentacją. Ja oczywiście tego robić nie będę więc zamykam. I żeby teraz powrócić do tego mojego ekranu jakby w normalny sposób, czyli żeby nie był odwrócony, wystarczy kliknąć na przykład na którąś z ramek no i na przykład kliknąć na Zoom to Frame, wtedy kamera się obróci no i mamy już możliwość edytowania dalej bądź zostawienia tej prezentacji tak jak jest.