Prezi Online

Dołącz do chcesieuczyc.pl aby oglądać ten film.

Rejestracja
Masz już konto zaloguj się

Kurs: Prezi Online

Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.

16 filmów

Czas trwania: 01:38:32

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.

Tworzenie pierwszej Prezi - zrozumienie tła 3d

Na tej lekcji powrócimy troszeczkę do naszego tła 3d, klikamy więc ponownie na Themes, a następnie na Customize Current Theme, chwilkę czekamy, oczywiście wyświetla nam się to samo co wcześniej, czyli kolory podłoża, czyli naszego tła, nasze tło 3d i Custom Logo. Nas interesuje w tym przypadku oczywiście ta środkowa opcja, czyli 3d Background. Jeżeli w tym przypadku wybierzemy od razu tutaj poprzez Upload nasze tło 3d no to będzie to zwykłe tło, jeżeli to zrobię, poszukam tutaj jakiegoś obrazu, mogą to być oczywiście przykładowe obrazy, niech będzie Chryzantema, chwilkę czekamy. No i jak widać pojawia się nasze tło, jeżeli teraz kliknę na Done, czyli na zrobione, no to automatycznie uzyskam tylko to jedno jedyne tło. Teraz oddalając będę widział tło, niestety ono jest tylko w rozmiarze takim jak obraz, czyli nie ma tego tła ogólnie dla całego naszego płótna, tylko w tym miejscu w którym akurat jest dana prezentacja, i teraz oddalając i przybliżając cały czas mam takie samo tło, jak widać ono ma jakiś tam dodatkowy efekt, aczkolwiek nie jest to do końca to, czego bym oczekiwał, więc przejdę ponownie do Themes, ponownie do Customize Current Theme i usunę póki co to tło poprzez kliknięcie tego krzyżyka w prawym górnym rogu. Kliknijmy teraz opcję Advanced, czyli zaawansowane, tutaj także mamy opcję 3d Background i mamy także opcję Edit do tego 3d Background. Jeżeli kliknę to wyświetla nam się informacja że mogę dodać do trzech typów naszego podłoża naszego tła i wtedy poprzez przybliżanie i oddalanie obrazu to tło będzie się zmieniało w zależności od tego jakie obrazy wybierzemy. Kliknę na Upload, oczywiście wybiorę trzy różne w tym przypadku obrazy, czyli chryzantema, dalej niech będzie pustynia a następnie jako trzeci, niech będą jakieś tam hortensje. Oczywiście jeśli chodzi o czas ładowania tych obrazów, może być on różny, czyli w zależności od tego jakie mamy łącze internetowe, jakiej wielkości te obrazy są, zawsze będzie różnica. OK, mamy załadowane trzy obrazy, klikamy na zrobione czyli na Done, ponownie na Done, no i w tym momencie mamy już do wyboru trzy różne tła, czyli oddalając moją prezentację jak widać nic się nie zmienia, teraz spróbuję przybliżyć, no i jak widać tutaj już zaczyna coś się dziać, zmienia się ten obraz, zmienia się to tło i w zależności od tego jak mocno przybliżę tą moją prezentację to tło będzie się zmieniało, oczywiście korzystając z tych trzech obrazów które wybraliśmy.

Ciekawy efekt można uzyskać w troszkę inny sposób, stawiając trzy obrazy pochodzące od jednego, na przykład ze zmienionym rozmiarem, bądź przesunięciem obrazu delikatnie w którąś stronę, czy nawet uzyskując jakiś efekt poprzez obrócenie tego ekranu. Ja przygotowałem sobie już trzy takie pliki, właśnie z tym obrazem, będą troszeczkę mniejsze, troszeczkę większe, więc znowu przechodzę do tworzenia naszych motywów, jak widać otwarte już mam od razu opcje zaawansowane czyli 3d Background i Edit, no i pojawiają się nasze 3 obrazy, pierwszy zostawiam bez zmian, ponieważ ma on być taki sam, natomiast zmieniam sobie drugi, jak widać mam tutaj Chryzantema, Chryzantema 1 i Chryzantema 2, więc wybieram jedynkę, natomiast jako trzeci wybieram Chryzantema 2. No i teraz widać od razu że te obrazy się troszeczkę różnią, jeden jest po lewej stronie, drugi po prawej, trzeci jest odwrócony, właśnie taki efekt chcę uzyskać, żeby te obrazy były jakby w trójwymiarze, czyli żeby troszeczkę się zmieniało, aczkolwiek nie w ten sposób żeby to były trzy różnego rodzaju obrazy, klikam na zrobione, czyli na Done, ponownie na Done. No i teraz jak widać ekran mam normalny obraz taki jaki miałem, i teraz po przybliżaniu ten obraz się zmienia, oczywiście zmienia się jego umiejscowienie. I widać że można sobie tutaj troszeczkę kombinacji zrobić, no i stworzyć tak jakby efekt trójwymiaru.