Prezi Online

Dołącz do chcesieuczyc.pl aby oglądać ten film.

Rejestracja
Masz już konto zaloguj się

Kurs: Prezi Online

Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.

16 filmów

Czas trwania: 01:38:32

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.

Wstawianie symboli i kształtów

Na tej lekcji będę chciał narysować symbol lub kształt, na początek jednak zmienię troszeczkę tło, ponieważ jeżeli narysuję ten symbol może troszkę niewyraźnie wyglądać. Dlatego najpierw zmienimy tło, następnie zajmę się symbolami lub kształtami. Oczywiście tło będę zmieniać poprzez ikonkę Themes i Customize Current Theme, no i powrócę w tym momencie do zwykłego tła, czyli do tego zielonego, czyli usuwam po prostu tło 3d, klikam na Done, no i powróciłem w tym momencie do tego tła zielonego, czyli tego które ustawiłem poprzez ustawianie tych naszych motywów. Będę chciał tutaj na tej wieży, właściwie na tej najwyższej wieży dostawić zegar, tak żeby na wieży po prostu widniał nasz zegar. I zrobię to dzięki właśnie symbolom lub kształtom, żeby te symbole lub kształty wstawić przechodzimy do przycisku Insert, mamy tutaj właśnie Symbols & Shapes, czyli właśnie Symbole lub kształty, jeżeli wejdziemy, po prawej stronie otworzy nam się lista z różnymi ikonkami, z różnymi takimi motywami, stylami naszych rysunków.

Ja sobie w tym przypadku wybiorę Photographic, ponieważ będzie to bardziej pasowało do mojego stylu, który mam tutaj na prezentacji. Więc wybieram Photographic, jak widać ładują się rysunki, ikonki, no i szukamy tego wspomnianego przeze mnie zegara, jest on troszeczkę niżej, jest dokładnie w tym miejscu, praktycznie na samym środku po prawej stronie. Oczywiście żeby go wstawić wystarczy go przeciągnąć, lewym przyciskiem myszy w miejsce w którym chcemy go umieścić. Niestety zasłania troszeczkę naszą wieżę, dlatego muszę go oczywiście zmniejszyć, przybliżę trochę ekran kółkiem myszy, tak żeby zobaczyć dokładnie jakich rozmiarów powinien ten zegar być. No wydaje mi się, że taki powinien wystarczyć, wpasuję go jeszcze idealnie w te nasze tło, no i pozostawię go właśnie w ten sposób stworzonego.

Dodatkowo będę chciał dostawić jeszcze jeden budynek po prawej stronie, czyli tutaj za tym najniższym. Ten budynek znajduje się odrobinę niżej od zegara, w tym miejscu na dole, po prawej stronie i również trzymając lewy przycisk myszy przeciągam go w to miejsce które mi odpowiada. Oczywiście nie będzie on taki mały, chciałbym żeby on był większy, dlatego klikam plusem i powiększam go, taki wystarczy. Póki co ustawię go w ten sposób, tak żeby przysłaniał trochę ten nasz wcześniejszy budynek, to nasze tło, później natomiast zajmę się tym, aby ten budynek stał za tym po lewej stronie.

Kolejną rzeczą będzie dostawienie budynku z samochodem na początku trasy, czyli gdzieś tutaj, powiedzmy że po prawej stronie od tego naszego startu, czyli od tej naszej okrągłej ramki. Budynek powiedzmy, że ten obok tej naszej wieży wstawiamy także przeciągając go przyciskiem lewym, mogę go troszeczkę powiększyć, dwa trzy razy. OK, i obok tego budynku ma stać samochód, samochód znajdziemy prawie na samej górze, może to być ten samochód, może to być obojętnie który. Ja dostawię ten, który stoi przodem. Oczywiście chciałbym żeby był on mniej więcej takich rozmiarów, żeby wyglądał dosyć realnie, dosyć prawdziwie. Dlatego oddalę go odrobinę i postawię idealnie obok domu. Jest OK, w ten sposób jak widać możemy edytować nasze tło, możemy edytować nasze elementy, dostawiać nowe części, nowe budynki nawet jak widać, a także części tych dodatkowych budynków, czyli tych które były już wcześniej stworzone. Jest to dosyć przydatne, ponieważ każdy z nas chciałby pewnie dostosować wszystko według własnych potrzeb, według własnego uznania.