Prezi Online

Dołącz do chcesieuczyc.pl aby oglądać ten film.

Rejestracja
Masz już konto zaloguj się

Kurs: Prezi Online

Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.

16 filmów

Czas trwania: 01:38:32

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.

Wstawianie elementów muzycznych, wideo i obrazów

W programie Prezi możemy wstawiać różnego rodzaju pliki, i właściwie każde wstawienie pliku odbywa się bardzo podobnie, jednak za każdym razem musimy oczywiście wybrać odpowiednią opcję. Czyli, jeżeli klikniemy już w Insert, mamy tutaj do wyboru kilka rzeczy, o Symbolach i Kształtach mówiłem i o Diagramach również, mówiłem także o Wideo z Youtube i o prezentacjach w PowerPoincie. Kilka rzeczy jednak pominąłem, zacznijmy od początku.

Pierwszą pozycją jest wstawianie obrazów, jeżeli kliknę we wstawianie obrazów, po prawej stronie pokaże się wyszukiwarka naszych obrazów, jak widać korzysta tutaj z wyszukiwarki Google, jeżeli chcemy możemy coś napisać, dajmy na to “auto” i kliknąć Wyszukaj. Wyszukuje powiązane zdjęcia z moim słowem, można także wybrać obrazy z dysku, jeżeli kliknę Select Files, otworzy się wyszukiwarka w której mogę przejść na przykład do obrazów i tutaj także wybrać sobie jakiś konkretny obraz jaki chcę wstawić. Ja tego robić nie będę, kliknę póki co na Anuluj, nie na Otwórz, ponieważ otwarcie wiązałoby się ze wstawieniem jakiegoś obrazu do prezentacji, klikam na Anuluj, zamykam moją wyszukiwarkę, ponieważ nie potrzebuję póki co żadnego zdjęcia, żadnego dodatkowego elementu.

Wracam ponownie do zakładki Insert, mamy tutaj coś takiego jak Add Backgound Music, chodzi tutaj konkretnie o to, żeby wstawić jakąś muzykę do tła, czyli która będzie się ciągnęła przez całą nasza prezentację. Jeżeli kliknę, to tutaj już niestety nie mam wyboru, nie mam możliwości właściwie do dodania muzyki z internetu, niestety musi to być muzyka z dysku. Jeżeli wybiorę sobie jakąś piosenkę, klikam na Otwórz, no i po lewej stronie ładuje się ta cała piosenka, oczywiście chwilkę to musi potrwać, ponieważ piosenka jest dosyć długa, pojawi się ona właśnie w tym miejscu, będą dostępne tutaj opcje usunięcia i odtworzenia tej piosenki, jeżeli chcemy ją na początek przesłuchać. I w tym momencie pojawia się właśnie to menu, czyli odtworzenie, usunięcie lub zatwierdzenie że jest to już gotowe, klikam na Done, czyli na zrobione. No i ta piosenka cały czas tutaj już będzie. Jeżeli chciałbym dodać piosenkę tylko do jednego elementu, który jest prezentowany, do jednego elementu ścieżki, wystarczy zaznaczyć odpowiedni slajd, kliknąć na Insert i tutaj mamy drugą opcję dotyczącą muzyki, czyli Add Voice-over to Path Step #1. Czyli chodzi ogólnie o to,żeby dodać właśnie muzykę, dźwięk do jednego z elementów ścieżki. Jeżeli klikniemy to oczywiście wygląda to identycznie jak w tym poprzednim elemencie, czyli jeżeli sobie wybierzemy muzykę, klikniemy na Otwórz, to piosenka musi się oczywiście załadować. No jak widać w tym momencie już troszeczkę szybciej to idzie, ale również jest identyczne menu dostępne, z tym że nasza piosenka nie jest bezpośrednio ponad naszą ścieżką, a dotyczy tylko tego pierwszego elementu. No ja ją usunę ponieważ mam już dołączoną tą piosenkę do całości, więc do jednego elementu już nie będę dołączać kolejnej, klikam na Usuń i ona oczywiście automatycznie już znika.

Wracam do mojej opcji Insert, mam tutaj jeszcze dwie rzeczy, czyli From File i From My Collection. Kolekcji nie tworzyłem, więc niestety nie pokaże jak to mniej więcej wygląda, aczkolwiek działa to na takiej samej zasadzie jak From File, czyli wybieramy pliki z dysku i możemy je dołączyć do naszej prezentacji. Jeżeli kliknę na From File to oczywiście pokaże mi się okienko w którym wybieram to co potrzebuję, czy to będzie wideo, czy to będą jakieś obrazy, czy plik PDF, to już zależy oczywiście od nas, klikamy na Otwórz, pojawia się okienko które za chwilkę nam załaduje ten film, bądź to co wybraliśmy i będziemy mogli oczywiście z tego za chwilkę korzystać. Jak widać, plik się wstawił, jest on dosyć duży, muszę go oczywiście pomniejszyć, mogę go także przenieść gdzieś obok tej konkretnej prezentacji, przy okazji go obrócę, co da mi efekt obrócenia kamery podczas prezentowania mojego Prezi. No i co więcej- tutaj w zakładce Insert już właściwie wszystko omawialiśmy, dlatego też przejdziemy później do następnego kroku, czyli właśnie do edytowania naszej ścieżki i tworzeniu faktycznie tej naszej całej prezentacji.