Prezi Online

Dołącz do chcesieuczyc.pl aby oglądać ten film.

Rejestracja
Masz już konto zaloguj się

Kurs: Prezi Online

Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.

16 filmów

Czas trwania: 01:38:32

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.

Tworzenie pierwszej Prezi - import z MS PowerPoint

Kolejną rzeczą jaką można w Prezi zrobić jest importowanie prezentacji z programu MS PowerPoint, jeśli chcemy to zrobić wystarczy przejść do opcji Insert, która znajduje się oczywiście na samej górze, mniej więcej na środku ekranu, oznacza nic innego jak Wstaw. Tam na końcu tej listy, znajdziemy właśnie program PowerPoint, jeżeli klikniemy, następnie wybierzemy jakąś naszą prezentację z dysku, ja mam zapisaną jakąś prezentację tutaj na Pulpicie, w folderze Prezi, jest to prezentacja o Warszawie, klikam na Otwórz. Oczywiście trzeba tutaj chwilkę poczekać, ale co tutaj się stało - mamy po lewej stronie naszego ekranu oczywiście ścieżkę naszego działania z Prezi, natomiast po prawej stronie wyświetlą nam się za chwilkę wszystkie slajdy po kolei z naszej prezentacji PowerPointowej, aczkolwiek niestety te slajdy nie będą dokładnie odwzorowane, nie można ich tak do końca przenieść jakby do ścieżki bezpośrednio, można ich użyć tylko jako elementu na płótnie. Jak widać tworzą się one także wg naszego schematu, czyli tego co określiliśmy wcześniej w naszym Themes, oczywiście tło jest troszeczkę inne, ponieważ tutaj mamy 3d, tutaj jest natomiast to wcześniejsze.

Tak jak wspomniałem można ich użyć jedynie jako elementów naszej prezentacji, ja ją w tym momencie troszeczkę oddalę. I teraz, żeby dodać nasz slajd z PowerPointa, jako element Prezi, wystarczy złapać go lewym przyciskiem myszy i przenieść na nasze płótno. Jak widać pokazują się trzy opcje, czyli ta nasz rączka, dłoń, służy ona oczywiście do przenoszenia tego naszego slajdu, jest także opcja zatwierdzenia lub odrzucenia tego slajdu. Ja go oczywiście w tym przypadku zatwierdzam no i jest zawarty slajd. Jest też także opcja Insert All, czyli wstawienie wszystkich slajdów jednocześnie. Po kliknięciu na tą opcję możemy zaznaczyć w jaki sposób mają być dołączone te nasze slajdy do naszej Prezi. Jak widać jest tutaj kilka schematów, wybieramy wg nas oczywiście najlepszą opcję, w zależności od tego czego potrzebujemy tak naprawdę i jak to wszystkko widzimy, ja na przykład wybiorę sobie no na przykład kółka i klikam na Insert. No i jak widać tworzy mi się bezpośrednio już całe zestawienie wszystkich slajdów, po kolei jeden po drugim. Ale tak jak mówiłem nie są do końca odwzorowane więc często trzeba zwracać na to uwagę, jeśli zakończy się import, oczywiście zatwierdzamy te nasze slajdy.

I mamy w tym momencie już dołączone do naszego płótna wszystkie i jeżeli chcemy żeby to Menu się zamknęło, wystarczy kliknąć oczywiście na krzyżyk, oczywiście jest też pytanie czy na pewno chcemy zamknąć ten nasz import, oczywiście chcemy więc klikamy na Close. Te nasze slajdy i tak pozostają, z tym że są one już na naszej prezentacji, na naszym płótnie więc te okno po prawej stronie na pewno nie będzie nam już potrzebne. Ja w tym momencie przybliżę jeden ze slajdów, obojętnie który, widać że ten tekst, który był pisany prawdopodobnie w obramowaniu jakimś nie za bardzo wygląda dobrze, ponieważ jest po prostu rozłożony na cały wiersz. Problemem są właśnie te teksty pisane w naszym PowerPoincie oraz różnego rodzaju wykresy, ponieważ wszystko to nie jest dokładnie odwzorowywane w Prezi. Ale przynajmniej jest zawsze jakaś opcja importu tych danych. Pozostaje oczywiście liczyć na to, że będzie w przyszłości to dopracowywane.