O programie00:15:28
- Wprowadzenie 00:03:11
- Przed rozpoczęciem 00:07:33
- Rodzaje 00:04:44
Rozpoczęcie pracy z Prezi00:39:29
- Zapoznanie się z programem 00:11:04
- Tworzenie pierwszej Prezi - motywy 00:08:49
- Tworzenie pierwszej Prezi - zrozumienie tła 3d 00:05:46
- Tworzenie pierwszej Prezi - import z MS PowerPoint 00:05:03
- Tworzenie tekstu 00:02:33
- Tworzenie ramek i strzałek 00:06:11
Przydatne elementy dodatkowe00:22:20
- Wstawianie symboli i kształtów 00:05:24
- Dodawanie łącza internetowego i diagramów 00:03:04
- Warstwy elementów 00:04:03
- Grupowanie elementów 00:03:59
- Wstawianie elementów muzycznych, wideo i obrazów 00:05:49
Odtwarzanie i jego kolejność00:21:13
- Ścieżka i animacje 00:13:05
- Odtwarzanie i publikowanie Prezi 00:08:08
Kurs: Prezi Online
Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.
16 filmów
Czas trwania: 01:38:32
Testy wiedzy
Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.
Grupowanie elementów
Grupowanie elementów przydaje się kiedy mamy ich wiele, a nie chcemy żeby co chwilę przy przenoszeniu jednego z nich niektóre zostawały na swoim miejscu, a inne się przenosiły. Czyli na przykład nie mam w tym momencie pogrupowanego ani zegara na wieży po lewej stronie, ani tego budynku po prawej stronie który dostawiałem. Chciałbym jednak przesunąć te wszystkie budynki w lewą stronę, czyli jeżeli bym zaznaczył w tym momencie obojętnie który z elementów, to po przesunięciu tego w lewo jak widać zegar i budynek zostają. Oczywiście cofnę to poprzez kliknięcie Undo, tak żeby to wszystko było dokładnie zrobione, tak jak było wcześniej. No i teraz muszę pogrupować te wszystkie elementy, tak aby wszystko łącznie z zegarem i z tym drugim budynkiem przesuwało się w lewo, tak jak przesuwałem przed chwilą. I teraz jak to wykonać? Nie jest to jakoś bardzo trudne, wystarczy zaznaczyć którykolwiek z elementów tej naszej całej grupy i trzymając klawisz Shift na klawiaturze zaznaczyć zegar oraz ten dodatkowy budynek dostawiony przez nas. I w tym momencie mamy tą dużą ramkę poszerzoną o kolejne elementy, czyli o nasz budynek i o zegar. Jak widać opcja Ungroup na górze zamieniła się na Group, co oznacza że te wszystkie elementy nie są do końca pogrupowane, natomiast my chcemy uzyskać z tego jedną jedyną grupę, więc klikamy na Grupuj. No i teraz przesuwając w lewą stronę nasz obraz automatycznie widać że wszystkie budynki razem z tymi dołączonymi i z zegarem, wszystko się przesuwa tak samo w lewo. Oczywiście cofnę i przesunę tylko odrobinę do góry, żeby wszystko się zgrywało ładnie z tą ramką na dole, z tą okrągłą.
W drugą stronę jest troszeczkę trudniej, ponieważ nie ma jako takiej możliwości rozgrupowania tylko jednego elementu, musimy rozgrupować najpierw całą grupę. Powiedzmy, że jeżeli chciałbym usunąć ten budynek, bądź na przykład któreś z drzew, niestety nie da się tego zrobić poprzez kliknięcie Delete, ponieważ wtedy usuniemy całą grupę, natomiast można oczywiście to zrobić poprzez rozgrupowanie, następnie zaznaczenie danego elementu i usunięcie go. Element znika, ale znika także nasza grupa. Jak widać wszystkie elementy są oddzielnie, jeżeli najeżdżam na jakikolwiek z nich to automatycznie nie uzyskuję zaznaczenia całej grupy, tylko pojedynczych elementów. Oczywiście można to troszeczkę zmienić, wystarczy stworzyć nową ramkę, najlepiej niewidzialną, zaznaczyć cały obszar, który nas interesuje i z tego obszaru stworzyć grupę właśnie w ten sposób. Jeżeli teraz w tej ramce mamy wszystkie te elementy, to automatycznie będzie się wszystko przesuwało. Czyli jak widać nie trzeba używać także dokładnie tej opcji grupuj, która się tutaj często pojawia, ale można także to zrobić poprzez właśnie stworzenie jednej ramki i zaznaczenie w niej wszystkich elementów, wtedy też będzie to traktowane jako pewna grupa.