Prezi Online

Dołącz do chcesieuczyc.pl aby oglądać ten film.

Rejestracja
Masz już konto zaloguj się

Kurs: Prezi Online

Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.

16 filmów

Czas trwania: 01:38:32

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.

Warstwy elementów

Spójrzmy teraz na nasze płótno, czy wszystko na pewno jest dobrych rozmiarów, czy każdy budynek wygląda jak by był z tej samej dziedziny i czy na pewno chcemy żeby to wyglądało tak jak jest? Jeżeli odpowiedź brzmi - tak, możemy przejść do następnego kroku. My natomiast będziemy chcieli teraz sprawdzić ile mniej więcej nasze płótno ma warstw. Każda warstwa oznacza jakiś obiekt, jeżeli nakładają się cztery obiekty to mamy cztery warstwy, jeżeli trzy obiekty to trzy warstwy, i tak dalej. Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie wiemy którą warstwą jest nasz obiekt, a jest powiedzmy przysłonięty przez kilka innych. W takiej sytuacji najlepiej przenieść nasz obiekt na wierzch.

Ok, weźmy na przykład w tym momencie nasz świeży wieżowiec, czyli ten po prawej stronie, ja go odrobinę jeszcze powiększę plusem i przeniosę go troszeczkę wyżej. Jak widać przysłania on ten wieżowiec po lewej stronie i przysłania także chmurę, natomiast ja chciałbym żeby było to troszkę inaczej, żeby był faktycznie za jasnym budynkiem, czyli żeby był troszeczkę dalej, ale żeby był przed chmurą, czyli tak jak jest w tym momencie, aczkolwiek nie chcę żeby przysłaniał ten budynek po lewej stronie. Dlatego też nie mogę go przenieść na spód, tylko muszę go przenieść jedną warstwę niżej. Warstwy zmieniamy poprzez naciśnięcie prawym przyciskiem myszy na dany obiekt i mamy tutaj cztery takie opcje dotyczące właśnie warstw, czyli Bring Forward, czyli przesuń do przodu, Bring to Front, czyli przesuń na sam przód, Send Backward, czyli przesuń do tyłu i Send to Back, czyli przesuń do samego końca do tyłu. Jeżeli kliknąłbym w tym momencie Send to Back to automatycznie nasz budynek byłby przysłonięty i przez chmurę i przez nasz budynek po lewej stronie, dlatego w tym momencie sobie cofnę klikając Undo. Jak widać jest w tym momencie już przesunięty znowu do przodu, natomiast ja chcę go w tym momencie po raz kolejny przesunąć, aczkolwiek nie do samego końca, nie do samego tyłu, tylko o jedną warstwę niżej. Więc ponownie zaznaczam go lewym przyciskiem myszy, klikam na niego prawym przyciskiem myszy i klikam na Send Backward, jak widać stoi on w tym momencie za jasnym budynkiem ale już jest przed chmurą, o to mi właśnie chodziło, żeby tak to wyglądało. Oczywiście analogicznie do tego możemy przesuwać także do przodu, czyli na wierzch, jeżeli chciałbym żeby mój budynek był jednak z przodu, to wystarczyłoby go zaznaczyć, kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i mamy tutaj także dwie opcje, Bring Forward i Bring to Front, jeżeli bym kliknął Bring to Front no to automatycznie uzyskałbym go na samym początku, natomiast Bring Forward przesuwa go o warstwę do przodu. Ja powrócę oczywiście do tego co było wcześniej, ponieważ takie efektu oczekiwałem.