Prezi Online - Wprowadzenie

Kurs: Prezi Online

Jeśli Prezentacje przygotowane w oparciu o Power Pointa wydają Wam się nudne, musicie poznać Prezi. Prezentacje w Prezi oparte są na rozmieszczeniu treści planszy-mapie (może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek – slajdów) i wirtualnej podróży po niej, dzięki zbliżeniom i oddaleniom poszczególnych jej fragmentów według określonej ścieżki. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowoczesnych profesjonalnych prezentacji w PREZI aby prezentacje już nigdy nie były nudne.

16 filmów

Czas trwania: 01:38:32

Testy wiedzy

Testy wiedzy są dostępne dla użytkowników z aktywnym dostępem.

Wprowadzenie

Witam serdecznie na kursie z programu Prezi. Zaczniemy sobie oczywiście od pewnego rodzaju wprowadzenia. Dowiemy się co tak naprawdę trzeba wiedzieć przed obejrzeniem tego kursu, a także jak radzić sobie z aktualizacjami naszego programu Prezi.

Następnie musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Co tak naprawdę nas tutaj sprowadza. Ja sądzę, że skoro jesteś w tym miejscu to znaczy, że pewnie nie masz dużego doświadczenia z Prezi, ale masz chęć na poznanie szerokich zastosowań tego programu, możliwe jest też to, że chcesz po prostu stworzyć tylko jedną prezentację i spróbować czegoś innego niż Microsoft PowerPoint, albo po prostu umiesz już tworzyć prezentację w Prezi i chcesz stworzyć to po prostu lepiej. Dlatego ja będę chciał Ci pomóc w opanowaniu tego programu, a także podam kilka wskazówek jak zaplanować dobra prezentację, co można z nią zrobić, a czego oczywiście nie da się zrobić.

Jeżeli jesteś użytkownikiem Microsoft PowerPoint od dawna, to na pewno Prezi wyda się dla Ciebie zupełnie dziwne, po prostu inne. Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z pytań które przed chwilą były wyświetlone, to na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie. Na początek, to Prezi tak jak mówiłem, może wydać Ci się trochę dziwne, szczególnie jeśli chodzi o powiększanie i pomniejszanie obrazu. Będzie ono na pewno sprawiało na początku drobne problemy, ale z biegiem czasu jestem pewny, że stanie się to nawykiem. Tutaj na kursie będziemy tworzyli prezentację, ale Prezi może być również wykorzystywane do innych celów. Możemy użyć go jako narzędzia do mapowania umysłu, lub jako pewien rodzaj burzy mózgów.

Prezi jest oprogramowaniem działającym w chmurze. Oznacza to, że podczas logowania do naszego konta, korzystamy zawsze z najnowszej wersji. To jest świetna wiadomość do nas, bo Prezi ciągle dodaje nowe funkcje i naprawia błędy, a my nie musimy non stop ściągać tego na dysk, aktualizować i instalować. Minusem jest jednak to, że nigdy nie wiemy kiedy ten interfejs się zmieni. Czyli, możemy korzystać z programu Prezi, tworzyć prezentację, a za dzień, może dwa obsługa może się odrobinę zmienić, z powodów wspomnianej właśnie aktualizacji. Jednak zazwyczaj nie jest to jakaś ogromna zmiana. Nasza prezentacja powinna być zachowana w takiej samej formie jaką stworzyliśmy, ponieważ najczęściej zmienia się tylko interfejs programu a nie jego konkretne funkcje.